piątek, 19 grudnia 2014

Udanych wakacji i... wesołych świąt ;-)

Dzieci zakończyły rok szkolny w Nowej Zelandii :-) 19 grudnia, temperatura +24°C, letnie wakacje – to już się nam raczej nie przydarzy ;-) Śmiesznie żegnać kolegów i nauczycieli życząc im… wesołych świąt. Do tego słońce praży, a niektóre dzieci w mikołajkowych czapkach. Wszystko na opak. 

Świadectwo szkolne to szczegółowy raport z opisami postępów poszczególnych umiejętności: czytanie, pisanie, matematyka oraz ogólny komentarz na temat dziecka. Zindywidualizowany, szczery, treściwy. Sporo pracy dla nauczyciela stworzyć taki raport dla każdego ucznia! Dodam, że nasze dzieci mimo, że wiekowo znajdowały się wśród rówieśników, to poziomem były tak jakby (bo trudno to dokładnie dopasować) o klasę wyżej, czyli Filip - II klasa, a Matylda - V. Dzieci tutaj idą do szkoły mając 5 lat i, co ciekawe, dokładnie w dniu, gdy te 5 lat kończą! Czyli w ciągu roku różne dzieci dołączają do grona uczniów w dniu swoich urodzin.


Nasze dzieciaki szczęśliwe obłędnie :-) Chyba trochę zmęczyła ich ta szkoła. Choć cały czas uświadamiamy im, że wakacje wakacjami, ale polskie zadania dopominają się należnej im uwagi. Co, oczywiście, nie spotyka się z aprobatą i chęcią współpracy, no ale nie ma tak, że bezkarnie ma się letnie wakacje dwa razy w roku ;-)


Jedziemy po szkole nad nasze bajorko. Dzieci zauważają, że łabędzie, które zaraz po naszym przyjeździe tutaj były małymi, szarymi kuleczkami urosły już znacznie. Bez pardonu pchają się nam prawie na kolana, podgryzając plecak i mój pasek od zegarka. Wieczorem basen i miła niespodzianka. Wielki ekran i bajka, dzieci obsiadły jacuzzi i baseniki z ciepłą wodą i kino pełną parą. Takie powitanie wakacji :-)


Dyrektor żegna uczniów;
w tle trwająca budowa sali gimnastycznej
 
 
 
 
 

2 komentarze:

  1. Serdeczne gratulacje z okazji ukończenia szkoły dla Matyldy i Filipa :) Dzielnie się spisali i nie tylko Rodzice są z nich dumni. Dorota P.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dla nas dziwnie brzmi razem "Wesołych Świąt" i "Udanych wakacji" :-) Ale skoro taki macie klimat to dlaczego nie? ;-) Więc wszystkiego najlepszego z obu okazji! :-)
    M.

    OdpowiedzUsuń